فرهنگ هالووین بر چه اساس است؟ تاریخچه هالووین

📅 ارسال شده در ۱۱ دی ۱۴۰۱ - 💬 0 دیدگاه

در مسیر خانه پس از نوشیدن الکل، جک با شیطان روبرو می شود و او را فریب می دهد تا از درخت بالا برود. جک، متفکری که به سرعت فکر می کند، علامت صلیب را در پوست حک می کند، بنابراین شیطان را به دام می اندازد. جک معامله ای را انجام می دهد که شیطان هرگز نمی تواند روح او را بگیرد. پس از یک زندگی پر از گناه، نوشیدنی و دروغ، جک از ورود به بهشت ​​خودداری می‌کند. شیطان با وفای به وعده خود، اجازه نمی دهد جک وارد جهنم شود و یک ذغال زنده را مستقیماً از آتش جهنم به سمت او پرتاب می کند. شب سردی بود، بنابراین جک زغال‌ سنگ را در شلغم سوراخ‌ شده‌ای قرار می‌دهد تا از خاموش شدن آن جلوگیری کند، از آن زمان جک و فانوس‌اش در جستجوی مکانی برای استراحت هستند.

دایره المعارف مرگ و مردن

در بالا یک داستان عامیانه مسیحی ایرلندی مرتبط با فانوس‌های جک است، یک سنت هالووین که در ایالات متحده زمانی که مهاجران ایرلندی سنت حکاکی ریشه سبزیجات خود را با خود آوردند، توسعه یافت.

 

هالووین در دوران باستان

همه چیز با جشنواره باستانی سلتیک Samhain آغاز شد، یک گردهمایی خاص از افرادی که لباس هایی برای دور کردن ارواح پوشیده بودند در حالی که دور آتش می نشینند. پاپ گریگوری سوم به سرعت به قرن هشتم، اول نوامبر را به عنوان روز بزرگداشت همه مقدسین اعلام کرد. این منجر به ادغام برخی از سنت‌های سامهین در جشن‌های روز تمام مقدس شد.

غروب قبل از روز همه مقدسین، شب تمام هالو نامیده می شود که بعدها به هالووین تبدیل شد. در طول سال‌های گذشته، شب هالووین یا هالووین به یک جشن یک روزه تبدیل شده است که شامل فعالیت‌های متعددی می‌شود، از جمله غذا خوردن، حکاکی فانوس‌های جک، نمایشگاه لباس، و سبک‌های دیگر جشن.

 

نمادهای هالووین:

فانوس های جک

برخلاف تصور رایج، اولین فانوس جک شلغم بود و نه کدو تنبل. ایرلندی‌ها و اسکاتلندی‌ها چهره‌های ترسناک را در سیب‌زمینی و شلغم حک می‌کنند. سپس اخگرها را درون این صورت های حک شده قرار می دهند و انتظار دارند که ارواح شیطانی و جک خسیس را از خود دور کنند. این سنت به تدریج به مهاجران اروپایی با بازدید از ایالات متحده منتقل شد.  این گروه از افراد در نهایت متوجه شدند که کدو تنبل برای فانوس های جک بسیار عالی است. به احتمال زیاد هنگام نزدیک شدن به هالووین، فانوس‌های جک را که از کدو تنبل ساخته شده‌اند، روی درها و طاقچه‌ها پیدا خواهید کرد.

 

اسکلت ها

اسکلت ها نمادهای مهم جشنواره سلتیک باستانی سامهین هستند و منبع اصلی هالووین امروزی هستند. شب 31 اکتبر هالووین است و به معنای پایان فصل برداشت و شروع زمستان است. سلت ها آن را جشن مردگان می نامند زیرا معتقدند مرز بین قلمرو مردگان و زنده در این روز محو شده و به ارواح اجازه می دهد تا به میان زنده ها بازگردند. پذیرش اسکلت ها به عنوان نماد هالووین یادآور این است که تعطیلات مربوط به مردگان است.

 

خفاش ها

خفاش ها در بیشتر زمینه ها مترادف با مرگ، شر و رمز و راز هستند. به گفته آدرین مایور، محقق کلاسیک از دانشگاه سنفورد، خفاش‌ها «در تاریکی به فعالیت‌های مرموز می‌پردازند و بنابراین از زمان‌های قدیم در خرافات پوشیده شده‌اند». چندین نظریه ارتباط حیاتی بین هالووین و خفاش ها را با جشنواره سامهین مرتبط می کنند. سلت ها پایان فصل برداشت را در 31 اکتبر با آتش سوزی در اطراف جشن گرفتند تا ارواح شیطانی را از خود دور کنند و حشرات و به نوبه خود خفاش ها را به صحنه جذب کنند.

 

جادوگران

تنها نماد مربوط به انسان هالووین، جادوگری است که بر فراز ماه کامل می رود. ارتباط بین جادوگران و هالووین اغلب به دو دلیل نسبت داده می شود. اول، جادوگران و “صنایع” آنها معمولاً با تاریکی مرتبط هستند. هالووین نشان دهنده تغییر در فصل است، همچنین به این معنی است که شروع یک دوره تاریک تر از سال است. دوم، اعتقاد بر این است که جادوگران با مردگان ارتباط برقرار می کنند و هالووین تعطیلاتی است که برای یادآوری مردگان ایجاد شده است.

 

آداب و رسوم هالووین:

Trick-or-Treating

علیرغم اینکه یک رسم سنتی هالووین است، این رسم برای کودکان بیشتر از بزرگسالان مناسب است.  بچه‌هایی که لباس‌های منحصربه‌فرد می‌پوشند، اغلب در خانه‌های همسایه‌شان می‌چرخند و وقتی در باز می‌شود، از او می‌پرسند: «Trick-or-Treating». این شکلی از درخواست غذا است اما با تهدید ضمنی برای فریب کسانی که امتناع می کنند.

‏ “Treat” معمولاً نوعی آب نبات است. آب نبات در آمریکا بسیار محبوب است. گزارش شده است که یک آمریکایی به طور متوسط ​​24 پوند آب نبات در سال می خورد و بیشتر آن احتمالا درست در حوالی هالووین مصرف می شود. Trick معمولاً در غروب 31 اکتبر اتفاق می افتد. صاحب خانه هایی که مایل به اهدای غذا هستند، اغلب با قرار دادن تزئینات هالووین درست بیرون درب خانه خود همکاری می کنند. از طرف دیگر، آنها ممکن است آب نبات ها را در ایوان خود بگذارند تا بچه های بازدید کننده از آنها انتخاب کنند.

 

گفتن داستان های ارواح

اگر در روز هالووین جمعی از دوستان را دیدید که داستان های شبحی را به اشتراک می گذارند، تعجب نکنید. انجام این کار معمولاً سرگرم کننده است، به خصوص با فعالیت های دیگری مانند آتش سوزی، و کنده کاری کدو تنبل.

 

هالووین در امریکا سال 1920

 

مهمانی لباس هالووین

چه میزبانی داشته باشید و چه به آن بپیوندید، تجربه یک مهمانی لباس بخشی از آداب و رسوم هالووین است. لباس‌های اصلی هالووین از چهره‌های ترسناکی مانند جادوگران، شیاطین، اسکلت‌ها، ارواح و خون‌آشام‌ها الگوبرداری شده‌اند. امروزه افراد مشهور و شخصیت های داستانی معروف از جمله شاهزاده خانم ها و نینجاها را معرفی کرده اند.

ساختن لباس هالووین خود بخشی لذت بخش از فرآیند است، به خصوص اگر خلاق باشید. این یک فرصت عالی برای به نمایش گذاشتن خلاقیت و خلق چیزی منحصر به فرد و متفاوت از لباس های دیگر است. جالب است بدانید که حیوانات خانگی از سرگرمی کنار نمی‌روند. آمارها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در سال 2019 490 میلیون دلار برای لباس‌های حیوانات خانگی خرج کردند؛ بیش از دوبرابر هزینه‌ای که در سال 2010 خرج کردند. بزرگترین خریدها شامل لباس‌های حیوان خانگی کدو تنبل، لباس‌های حیوان خانگی هات داگ و لباس‌های حیوان خانگی بامبلی است.

 

 ایده های محبوب دکوراسیون برای هالووین:

کدو تنبل را حکاکی یا رنگ آمیزی کنید

 کدو تنبل های حک شده یا رنگ شده، تزئینات معمولی هالووین در فضای باز و داخلی هستند. اگر نمی توانید کدو تنبل خود را حکاکی کنید یا از حکاکی کدو تنبل خوشتان نمی آید، می توانید در عوض آن ها را با چهره های خنده دار رنگ آمیزی کنید.

صحنه های ترسناک

می توانید با خانواده خود یک صحنه شبح وار برای فضای بیرونی خود برنامه ریزی کنید. این به همه اجازه می دهد تا زمانی را با هم بگذرانند در حالی که یک کار سرگرم کننده انجام می دهند، به علاوه این فرآیند برای همه سنین مناسب است. شما می توانید یک گورستان خالی از سکنه یا جنگل تاریک ایجاد کنید تا دیگران را بترسانید.

 

تاج گل

دایره نمادی است که اغلب بیانگر بی پایان و ابدیت است. هنگامی که به عنوان تزئینات هالووین روی درهای خود تاج گل می آویزید، اعتقاد بر این است که ارواح شیطانی را دور می کنید و ارواح خوب را دعوت می کنید. همچنین اگر تصمیم به تهیه طرح‌های منحصربه‌فرد که منعکس‌کننده تم تعطیلات شما هستند، لذت تهیه این تاج‌های گل را خواهید داشت.

 

تزئینات دیواری

خفاش ها تا حدودی ترسناک هستند، اما شما می توانید چیزی به اندازه برش های کاغذی به شکل خفاش برای تزئین دیوارهای خالی در فضای داخلی خود بسازید.

 

تزیینات نارنجی و مشکی

در هالووین هزاران تزیینات نارنجی و مشکی پیدا خواهید کرد. این به این دلیل است که هالووین بین فصل های پاییز و زمستان رخ می دهد. نارنجی نشان دهنده گرما و آرامش پاییز است، در حالی که رنگ سیاه نشان دهنده روزهای سرد و تاریک زمستان است.

5 / 5. 14

✍️ دیدگاه کاربران در رابطه با این مطلب

😍 شاید علاقه مند باشید...