آیا با بازی های کامپیوتری هم میتوان درآمد داشت؟

📅 ارسال شده در ۴ شهریور ۱۴۰۱ - 💬 0 دیدگاه

شاید این سوال شما هم باشد. اگر یک گیمر حرفه ای هستید و وقت زیادی را پای کامپیوتر در حال بازی می گذرانید، شاید برایتان جالب باشد بدانید که از راه بازی های کامپیوتری می توانید کسب درآمد هم کنید. در واقع هم سرگرم می شوید و هم پول به دست خواهید آورد. اما چگونه؟ با ما همراه باشید.

کسب درآمد با Live Stream

هر کسی می‌تواند گیم ‌پلی خود را به صورت لایو پخش کند تا دنیا او را ببینند. هدف خود را جذب مخاطبان زیاد (که می توانید با تبلیغات کسب درآمد کنید) یا یک مخاطب وفادار (برای کسب درآمد از طریق کمک های مالی و اشتراک) قرار دهید. بزرگترین پلتفرم برای استریم Twitch است، اما یوتیوب نیز یک گزینه است.

 

روزنامه نگاری درباره بازی کامپیوتری

دوست دارید نویسنده باشید؟ یا به یک سایت موجود بپیوندید یا سایت خود را راه اندازی کنید و شروع به نوشتن اخبار، نقدها و مصاحبه برای یک بازی، سبک یا صنعت خاص کنید. اگر برای یک سایت موجود می نویسید، می توانید به عنوان فریلنسر بر اساس هر مقاله پول دریافت کنید. اگر سایت خود را راه اندازی می کنید، می توانید از ترافیک خود با تبلیغات، اشتراک های Patreon یا موارد مشابه کسب درآمد کنید.

 

راهنمایی و آموزش بازی های کامپیوتری

بسیاری از تازه واردان به برخی بازی ها عاشق خواندن راهنماها هستند، به خصوص برای عناوین چند نفره بازیکن در مقابل بازیکن. بنابراین بازاری برای کسب درآمد با ارائه اطلاعات مفیدی که این افراد می خواهند یاد بگیرند وجود دارد.

شما می توانید چندین مسیر را برای راهنماهای بازی انتخاب کنید، مانند ایجاد یک وب سایت برای راهنماهای مکتوب، آپلود راهنماهای ویدیویی در YouTube، یا انتشار راهنماها به عنوان کتاب الکترونیکی. دو مورد اول اغلب با تبلیغات و یا کمک های مالی کسب درآمد می کنند، در حالی که مسیر کتاب الکترونیکی از طریق فروش، درآمد کسب می کند.

 

میزبان یک پادکست بازی کامپیوتری یا کانال YouTube

حرف های زیادی برای گفتن دارید؟ سعی کنید یک نمایش روزانه، هفتگی یا ماهانه مرتبط با بازی ایجاد کنید. این می تواند یک بحث میزگرد مبتنی بر عقیده، یک سری مصاحبه با بازیکنان برجسته، نکات و ترفندهایی برای یک بازی خاص یا هر چیز جالب دیگری باشد.

پادکست‌ها و ویدیوهای YouTube را می‌توان با تبلیغات، حمایت‌های مالی و سایر اشکال درآمدزایی YouTube کسب درآمد کرد. به ویژه، این قالب را می توان از طریق اشتراک های Patreon نیز پشتیبانی کرد.

 

برنده شدن در مسابقات و کسب حامی مالی

مسابقات برای عناوین PvP مانند بازی های مبارزه ای رایج است. البته هرچه محبوبیت بازی بیشتر باشد، استخرهای جایزه بزرگتر می شوند. اگر به اندازه کافی برای پیوستن به یک سازمان ورزش های الکترونیکی مهارت دارید، ممکن است بتوانید از طریق برنده شدن و حمایت های مالی حقوق قابل قبولی کسب کنید. بیشتر گیمرهای رقابتی نیز از پخش زنده (#1) برای درآمد اضافی بهره می برند.

 

برای تست بازی های کامپیوتری پول دریافت کنید

بازی ها قبل از انتشار مراحل مختلف توسعه را طی می کنند. در نزدیکی زمان تکمیل، توسعه ‌دهندگان به افراد جدیدی نیاز دارند تا بازی‌های خود را با یک دید تازه آزمایش کنند. به عنوان یک Playtester، وظیفه شما این است که همه چیزهایی را که توسعه‌ دهنده از شما می‌خواهد بررسی کنید، که شامل یافتن و مستند سازی باگ‌ها و سایر مسائل می‌شود.

 

فروش اکانت یا اقلام دیجیتال

اگر زمان کافی را در برخی از بازی‌ها صرف کرده‌اید، ممکن است بتوانید حساب خود یا آیتم‌های درون بازی خود را به بازیکنان دیگر بفروشید. به عنوان یک مثال، می‌توانید برخی از کارت‌های تجاری Steam را که از طریق بازی کردن به دست آورده‌اید، به بازیکنانی که می‌خواهند آنها را جمع‌آوری کنند، دوباره بفروشید. در حالی که از این طریق پول زیادی به دست نخواهید آورد، ممکن است بتوانید به اندازه کافی برای خرید بازی بعدی خود درآمد کسب کنید.

5 / 5. 1

✍️ دیدگاه کاربران در رابطه با این مطلب

😍 شاید علاقه مند باشید...