سلبریتی هایی که بچه سقط کردند

📅 ارسال شده در ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - 💬 0 دیدگاه

این چهره‌های مشهور به طور عمومی غم و اندوه خود را به اشتراک گذاشتند و به زوج‌ها کمک کردند تا با فقدان ویرانگر این مسئله اغلب نامرئی یعنی سقط جنین کنار بیایند.

 

از دست دادن یک کودک متولد نشده موضوعی نیست که خیلی علنی در مورد آن صحبت شود، با توجه به اینکه چقدر این اتفاق می افتد: طبق گزارش 15 درصد از بارداری های شناخته شده به سقط جنین ختم می شود. اکثر موارد سقط زودرس حاملگی در سه ماهه اول، قبل از هفته دوازدهم بارداری رخ می دهد. اما سقط جنین در سه ماهه دوم (بین 13 تا 19 هفته) در 5 درصد از بارداری ها اتفاق می افتد.

 

به طور سنتی، زوج ها این فقدان را از بسیاری از دوستان و عزیزان مخفی نگه می داشتند، حتی تحقیقات نشان می دهد که وزن عاطفی سقط جنین بار سنگینی است. بر اساس یک نظرسنجی از 1000 نفر که توسط محققان مرکز پزشکی Montefiore و کالج پزشکی آلبرت انیشتین دانشگاه یشیوا در برانکس، نیویورک انجام شد، 47 درصد از افرادی که سقط جنین را تجربه کردند، احساس گناه داشتند و 41 درصد احساس کردند که این کار را انجام داده‌اند. 41 درصد احساس تنهایی و 28 درصد احساس شرمندگی را گزارش کردند.

 

دکتر آلن کاپرمن، مدیر بخش غدد درون ریز و ناباروری در مرکز پزشکی Mount Sinai در نیویورک، می گوید: سقط جنین می تواند برای یک زن و یک زوج ویرانگر باشد. “این احساس از دست دادن بسیار واقعی است و اغلب اوقات برای بهبودی زمان می برد.” افراد مشهوری را وارد کنید که این فقدان را تجربه کرده اند و از نورافکن خود برای کمک به کاهش احساس گناه و غم استفاده می کنند.

دکتر کاپرمن می‌گوید: «این می‌تواند برای یک سلبریتی عادی باشد که داستانش را مطرح کند». در اینجا چندین زن مشهور را معرفی می کنیم که به بیرون آمدن این موضوع دردناک از سایه کمک کرده اند.

 

مگان مارکل، دوشس ساسکس

دوشس ساسکس در مقاله‌ای که در 25 نوامبر 2020 در نیویورک تایمز منتشر شد، فاش کرد که در جولای گذشته در حالی که پسرش آرچی، فرزندی که او و شاهزاده هری در ماه می 2019 داشتند، سقط جنین داشته است. پوشکش را عوض کردم، گرفتگی شدیدی احساس کردم. در حالی که او در آغوشم بود روی زمین افتادم، لالایی را زمزمه کردم تا هر دویمان آرام بماند، آهنگ شاد کاملاً با حس من که چیزی درست نیست، تضاد داشت. وقتی فرزند اولم را در آغوش گرفتم، می دانستم که دومین فرزندم را از دست می دهم.

تجربه غم انگیز و خصوصی او، او را تشویق کرد تا دیگران را تشویق کند که عزیزانشان را بررسی کنند – به ویژه در این سال همه گیری کرونا، که بسیاری در سراسر جهان دوران سختی را سپری کرده اند. «در حالی که روی تخت بیمارستان نشسته بودم، و به تماشای شکستن قلب شوهرم در حالی که سعی می‌کرد تکه‌های شکسته‌ام را نگه دارد، متوجه شدم که تنها راه برای شروع بهبودی این است که ابتدا بپرسم: خوبی؟

 

کریستینا پری

کریستینا پری، خواننده و ترانه سرا، در نوامبر 2020 در توییتر به اشتراک گذاشت که او و همسرش، پل کوستابیل، دختر خود را در سه ماهه سوم بارداری از دست دادند. او که باز و صریح با طرفدارانش بود، عکس شیرینی از خودش و کوستابیل که دست فرزند مرده‌شان را گرفته بودند به اشتراک گذاشت. او پس از مبارزه بسیار سخت برای رسیدن به دنیای ما ساکت به دنیا آمد. او اکنون در آرامش است و برای همیشه در قلب ما زندگی خواهد کرد.» حاملگی علائم قبلی مشکل را نشان داده بود. پری در اوایل نوامبر توئیت کرد که در بیمارستان بستری شده است تا نوزادش از نزدیک تحت نظر باشد. “کودک هنوز با مشکلات چالش برانگیزی روبرو خواهد شد، اما امیدوارم بتوانم مدتی بیشتر باردار بمانم.” خواننده “Jar of Hearts” نیز در ژانویه 2020 دچار سقط جنین شد. او و همسرش والدین دختری به نام کارملا استنلی هستند که در ژانویه 2021، 3 ساله خواهد شد.

 

کریسی تیگن و جان لجند

در یک پست عمیقا شخصی در اینستاگرام در اکتبر 2020، این مدل و اینفلوئنسر به اشتراک گذاشت که او و شوهر پیشوایش یک ماه پس از اعلام بارداری خود پسرشان را از دست دادند. ما شوکه شده‌ایم و از درد عمیقی که فقط می‌شنوید، دردی که قبلاً تجربه نکرده‌ایم، شوکه شده‌ایم.» کریسی پس از تجربه خونریزی شدید در بیمارستان بستری شد و پزشکان نتوانستند آن را کنترل کنند. با وجود کیسه های تزریق خون، ما هرگز نتوانستیم خونریزی را متوقف کنیم و مایعات مورد نیاز کودکمان را به او بدهیم. فقط کافی نبود.» اگرچه بارداری موفقیت آمیز نبود، کریسی و جان قبلا نام پسرشان را جک گذاشته بودند. او همیشه برای ما جک خواهد بود. جک خیلی سخت کار کرد تا عضوی از خانواده کوچک ما باشد، و برای همیشه خواهد بود… خیلی متاسفم که چند لحظه اول زندگیت با این همه پیچیدگی مواجه شد، که نتوانستیم خانه ای را به تو بدهیم. برای زنده ماندن مورد نیاز است ما همیشه عاشقتیم.”

 

کری آندروود

ملکه موسیقی کانتری در سپتامبر 2018 با CBS Sunday Morning صحبت کرد و گفت که در دو سال گذشته سه بار سقط جنین داشته است. می‌دانید که به نوعی برنامه‌ریزی می‌کردم که سال 2017، سالی باشد که روی موسیقی جدید کار می‌کنم و یک بچه دارم. آندروود اعتراف کرد که ما در اوایل سال 2017 باردار شدیم و نتیجه ای نداشت. در حالی که او به ایمان خود برای کمک به او برای عبور از آن تکیه می کرد، زمانی که در سال بعد دچار سومین سقط جنین شد شروع به عصبانیت کرد. «چرا اگر نمی توانم بچه دار شوم، به باردار شدن ادامه می دهم؟ مثلا این چیه؟ یا در را ببند یا بگذار بچه دار شوم.»

 

شاون جانسون

در مقاله ای که در ژوئن 2018 در پیپل منتشر شد، ژیمناستیک المپیک گفت که یک هفته صبر کرد تا به شوهرش اندرو ایست بگوید که باردار است زیرا می خواست این خبر خوشحال کننده را شخصا به اشتراک بگذارد. زمانی که فهمیدم باردار هستم، این بهترین لحظه در جهان بود، زیرا اساساً معجزه خدا این بود که “بله، شما سال ها به بدن خود آسیب رسانده اید، اما این هنوز هم می تواند اتفاق بیفتد.” متأسفانه، او روز بعد – هشت هفته پس از بارداری – سقط کرد و نگران بود که نتواند والدین خوبی باشد. من این احساس گناه را داشتم که “اگر حتی یک هفته نتوانم از کودکی در شکمم مراقبت کنم، نمی توانم به تنهایی کودکی را بزرگ کنم.” نسبت به اندرو احساس گناه می کردم که فرزندش را از دست داده ام و در برابر خدا احساس گناه می کردم که فرزندش را از دست دادم.

 

بیانسه

این هنرمند برنده چندین جایزه گرمی در مستند HBO خود در سال 2013، زندگی فقط یک رویا است، درباره سقط جنینی که قبل از باردار شدن اولین فرزندش، دخترش بلو آیوی، داشت، صحبت کرد. «حدود دو سال پیش برای اولین بار باردار شدم. و من صدای ضربان قلبش را شنیدم که زیباترین موسیقی بود که در عمرم شنیدم.» اما در یک قرار ملاقاتی که مدت زیادی بعد نبود، به او گفته شد که ضربان قلب دیگر وجود ندارد. من به استودیو رفتم و غم انگیزترین آهنگی را که در عمرم نوشته ام نوشتم.

و این بهترین شکل درمان برای من بود، زیرا غم انگیزترین چیزی بود که تا به حال از سر گذرانده ام.” به گزارش سی ان ان، بیانسه و همسرش، خواننده رپ، جی زی، همچنین والدین دوقلوهای سر و رومی هستند که در سال 2017 متولد شده اند.

 

لیلی آلن

خواننده لیلی آلن نیز در مورد تجربیات خود از سقط جنین صحبت کرده است. در مصاحبه ای که در تلگراف منتشر شد، او در مورد مشکلات خود در کنار آمدن با سقط جنین در ژانویه 2008 صحبت کرد. او گفت: «من اصلاً با آن برخورد نکردم. من حتی تا زمان تولد نوزاد شروع به رسیدگی به آن نکردم. بعد مثل خانه ای که در حال فروریختن است به من برخورد کرد. یک هفته قبل از موعد مقرر، تنها کاری که می‌خواستم انجام دهم این بود که درباره کودکم صحبت کنم، اما همچنین احساس می‌کردم که نباید این کار را انجام دهم.» تراژدی دوباره در سال 2010 برای این خواننده اتفاق افتاد، زمانی که او شش ماه پس از بارداری دوم خود دچار سقط جنین شد. در مستند بریتانیایی، لیلی آلن: ژنده پوشان به ثروت، آلن گفت: «این یک نبرد واقعا طولانی بود، و من فکر می‌کنم چنین چیزهایی آدم را تغییر می‌دهند.» این خواننده در سال 2015 فاش کرد که آهنگ او “چیزی درست نیست” به یاد پسر مرده او نوشته شده است.

 

میشل اوباما

میشل اوباما در خاطرات بانوی اول سابق، Becoming، که در 13 نوامبر 2018 منتشر شد، فاش کرد که او و باراک برای باردار شدن مشکل داشتند، دچار سقط جنین شدند و ساشا و مالیا، دو دختر این زوج، از طریق درمان IVF باردار شدند. . او با تبلیغ کتابش در نوامبر 2018 در ABC، به رابین رابرتز از صبح بخیر آمریکا فاش کرد که سقط جنین او باعث شد که او عمیقاً احساس بی کفایتی کند. «احساس می‌کردم گمشده و تنها هستم، و احساس می‌کردم شکست خورده‌ام. چون نمی دانستم سقط جنین چقدر رایج است. چون ما در مورد آن صحبت نمی کنیم. ما در درد خود می نشینیم و فکر می کنیم که به نوعی شکسته ایم.» او هنگام بحث در مورد اینکه برای باردار شدن دو دخترش به درمان های باروری نیاز است، گفت: «ساعت بیولوژیکی واقعی است، زیرا تولید تخمک محدود است. و من متوجه شدم که وقتی 34 و 35 ساله بودم. فکر می‌کنم این بدترین کاری است که ما به عنوان یک زن با یکدیگر انجام می‌دهیم، نه اینکه حقیقت را در مورد بدن خود و نحوه عملکرد و عدم کارکرد آنها به اشتراک بگذاریم.

 

در پایان میتوان در این لیست به نام افراد معروف دیگری هم اشاره کرد از جمله: Uma Thurman, Nicki Minaj, Phoebe Bridgers, Milla Jovovich, Whoopi Goldberg که همگی این سلبریتی ها داستان سقط جنین خود را برای تقویت روحیه زنان دنیا به اشتراک گذاشتند.

4.5 / 5. 19

✍️ دیدگاه کاربران در رابطه با این مطلب

😍 شاید علاقه مند باشید...